Yavru Köpek Eğitimi-Puppy Training

Minik dostunuz ile yeni hayatınıza başladınız artık yaşadığı sürece hiç büyümeyecek küçük bir bebeğiniz var.

Annesinden ve kardeşlerinden yeni ayrılmış olan minik yavru özellikle ilk birkaç gece bolca ağlayıp dikkati üzerine toplamak için uğraşacak ve şüphesiz başaracaktır.

Dişleri kaşınmaya başladığında evdeki terliklerin, ayakkabıların sayısı giderek azalacak ve belkide sehpalarınızda minik diş desenleri boy göstermeye başlayacaktır .

Pantolon paçalarında, çoraplarda küçük delikler, ellerinizde çizikler …

İşte tüm bütün olurken, sizin neler yaptığınız, köpeğiniz bir yetişkin olduğunda nasıl bir hayata sahip olacağınızı gösterir. Çünkü köpeklerle ilgili problemlerin büyük kısmı sahiplerinden ve yanlış pekiştirmelerden kaynaklanır.

Yavru köpek eğitimi, köpeğinizle konforlu bir hayat geçirmek için atacağınız ilk adımdır. Evin içinde neleri yapmak yasak,kendi sınırları nedir öncelikle bunları kavramasını ve sizin kurallarınıza alışmasını sağlar . Ayrıca ev içi uyum eğitimi temel itaat eğitimine hazırlık niteliğindedir .

Eğitim süresi 4 haftadır. Bu süre boyunca köpeğinize ev ortamı sunarak, kazanmış olduğu yanlış alışkanlıkları düzeltip ona yeni ve doğru davranış şeklini öğretiyoruz .

Yavru köpek eğitimi boyunca dilediğiniz zaman köpeğinizi görmeye gelebilirsiniz. Özellikle eğitimin son 1 haftasında mümkün olduğunca çok beraber vakit geçirmek istiyoruz. Böylece köpeğinize nasıl davranmanız gerektiğini öğreniyor ve gelecekte karşılaşabileceğiniz sorunlar için önlem almış oluyorsunuz.