SSS

 • Köpeklerde eğitim yaşı ne zamandır ya da eğitimin belirli bir yaşı var mıdır?

Eğitimin belli bir yaşı yoktur. Köpeğin zihinsel ve fiziksel sağlığı el verdiği sürece eğitim yapılabilir. Ancak yaş arttıkça negatif alışkanlıklar çoğaldığı için eğitim süresi uzayabilir.

 • Eğitimde ceza kullanıyor musunuz?

Eğitim sistemimiz motivasyona dayılı olup, fiziksel yada psikolojik herhangi bir baskı kullanılmamaktadır.

 • Köpeğim koruma eğitimi alsın istiyorum, bodyguard köpek nasıl olur?

Koruma eğitimi için karakter testi yapılmadan herhangi bir cevap verilebilmesi söz konusu değildir. Köpeğinizin içgüdüsel olarak koruma yeteneği yoksa veya içgüdüleri ve özgüveni yeterince gelişmemişse koruma yapamayabilir.

 • Eğitimi en kolay köpek hangisidir ?

Eğitimi en kolay ya da en akıllı köpek diye bir şey yoktur. Doğru uygulamalar ve yönlendirmeler ile her köpekle başarılı sonuçlar alınır. Tıpkı çocuklar gibi köpeklerde verdiğiniz emeğin karşılığını size gösterirler.

 • Temel itaat eğitiminin içeriği nedir ?

Temel itaat eğitimi ile köpeğiniz tasma ile sizi çekiştirmeden yürümeyi , otur, yat ve hayır komutlarını ikiletmeden uygulamayı öğrenir. Ancak temel itaat eğitimini sadece komutlardan ibaret olarak düşünmek yanlıştır. Eğitim süresince köpeğinizin hareketleri disipline edilerek doğru davranış biçimine yönlendirilir. Böylece topluma çok daha uyumlu ve mutlu bir hayata sahip olur.

 • Temel itaat eğitimi ne kadar sürer?

Temel itaat eğitimi 30 ile 45 gün arasında sürebilir. Bu süre köpeğinizin algısı, yaşı ve ırkına göre farklılık gösterebilir.

 • Köpeğim aldığı eğitimi unutur mu ?

Köpek eğitimi , yabancı bir dil öğrenmekle çok benzerdir. Kullanmadığınız kelimeler ya da tekrar edilmeyen bilgiler nasıl ki aklınızdan uçup gidiyorsa , köpeğinizinde bilgilerini aktif tutabilmek için düzenli tekrar şarttır. Eğitim sırasında verdiğimiz adaptasyon derslerindeki bilgileri her gün sadece 10 dakika ayırarak tekrar etmeniz, eğitimi unutmamasına ve alışkanlık haline gelmesine yardımcı olacaktır.

 • Köpeğim full eğitim alsın istiyorum, ne yapmam gerekir ?

Köpeğim full eğitim alsın düşüncesi sahip olunabilecek en yanlış düşüncedir. Çünkü köpek eğitimi farklı branşları olan oldukça geniş bir konudur. İtaat, koruma, arama kurtarma ,patlayıcı arama, uyuşturucu arama ve mantrailing bu branşlardan bir kaçıdır. Bütün bu donanıma sahip olabilmek, üniversitede 10 ayrı ana daldan aynı anda mezun olabilmekle eşdeğerdir.

 • Köpeğim 3 aylık tuvaletini tutmayı öğretemiyorum, ne yapmayalım?

Tuvalet eğitimi köpeğinizin doğru alışkanlığı kazanması kadar aynı zamanda fiziksel gelişimini tamamlaması ile de ilgilidir. Dolayısıyla belirli bir yaşa kadar küçük kazalar olabilir. Bu kazaları minimuma indirebilmek için köpeğinizin hareketlerini gözlemleyerek, özellikle yerleri koklamaya başladığında onu dışarı çıkartabilirsiniz.

 • Köpeğim evde ne kadar yalnız kalabilir?

Bu süre köpeğinizin yaşı,ırkı, enerji seviyesi ve bulunduğu çevreye göre değişebilir. Her köpek yeterli zaman harcandığında hayatınıza uyum sağlayabilir. Önemli olan köpeğinizin zihinsel ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamanızdır.

 • Köpeğimin benimle eğlenerek vakit geçirmesi için neler yapabilirim?

Köpeğinizle at-getir’ li oyunlar oynayabilir, birlikte bisiklete binebilir ve köpekli spor aktivitelerine katılabilirsiniz. Saklambaç oyunları ile zihinsel olarak yorulmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın enerjisini atmış köpek mutlu köpektir.

 • Ev hayatına hangi ırklar uygundur?

Öncelikle bir köpek sahiplenmeye karar verdiğinizde ömrü sürdükçe size muhtaç olacak ve hiç büyümeyecek bir bebeğiniz olacağını bilerek bu yola çıkmalısınız. Eğer köpekler konusunda tecrübesizseniz sakin karakterli ırklar eve ve hayatınıza daha kolay uyum sağlayacaktır.

 • Köpeğime nasıl secere çıkartabilirim?

Köpeğinize secere çıkartabilmek için Türkiye’ de Köpek Irkları Ve Kinoloji Federasyonuna başvurabilirsiniz. www.kif.org.tr adresinden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

 • Eğitim fiyatlarınız nedir?

Eğitim fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen telefon ile irtibat kurunuz.

 • Köpeğimden ilk kez ayrı kalacağım, pansiyona bıraktığım için bana küser mi?

Hayır, Size küsmez 🙂 Evet özleyecektir ama emin olun arkadaşlarıyla oyunlar oynayıp, koşup eğlenirken size küsmeye fırsat bulamayacaktır. Geri döndüğünüzde bıraktığınızdan çok daha mutlu bir köpekle eve dönmeye hazır olun.

 • Köpeğimi pansiyona bırakmak istiyorum, şartlarınız nedir?

Öncelikli ve en önemli şartımız köpeğinizin aşılarının tam olmasıdır. Bu hem kendi köpeğinizin hem de diğer misafirlerimizin sağlığı için vazgeçilmezdir. Ayrıca köpeğinizin herhangi bir sindirim sorunu yaşamaması için konaklayacağı gün sürecisinde yemesi için evde kullandığınız mamasından rica ediyoruz. Tesisimize giriş- çıkış 10.00 ile 16:00 saatleri arasındadır, bu saatler dahilinde dilediğiniz zaman bekleriz.